To rodzaj paleniska najczęściej wykonany z piaskowca albo marmuru. To kominki o prostej i stonowanej, lecz zaraz bardzo eleganckiej formie. Pasują idealnie do pomieszczeń w starym stylu, gdzie idealnie komponują się pod względem wizualnym. Nadają pomieszczeniu niepowtarzalnego klimatu, który sprzyja relaksowi. Kominki klasyczne od wielu lat cieszą się dużą popularnością ponieważ łączą w sobie dwie bardzo ważne cechy: funkcjonalność oraz niepowtarzalną klasyczna formę. Te kominki bardzo często maja otwarte palenisko.

Szykując wnętrze z kominkiem w stylu klasycznym warto zadbać o odpowiednią kolorystykę i design pomieszczenia, ponieważ kominki w stylu klasyczny są najczęściej w jasnej tonacji co nadaje lekkości i elegancji. Z tego też względu warto utrzymać pomieszczenie w podobnej stylistyce. Jasne meble oraz listwy podłogowe będą idealnie komponować się z naszym nowym kominkiem, a zawieszenie nad nim stylowego lustra z np. pozłacaną ramą będzie dodatkowym smaczkiem. Jeżeli ktoś lubi dużo czytać warto też postawić stylową biblioteczkę, która w akompaniamencie z klasycznym kominkiem postawi przysłowiową kropkę nad „i”.

Do tak zaaranżowanego pomieszczenia warto dodać elementy ozdobne sufitu takie jak piękny jasny żyrandol oraz sztukaterię. W tak przygotowanym pomieszczeniu kominek klasyczny będzie wyglądał, jak król na wytwornym balu!

Kliknij, żeby zobaczyć Galeria Kominków klasycznych